wsk-olsztyn.pl
Taśmy klejące

Taśmy klejące

Istnieje szereg rozmaitych typów taśm z grupy taśm klejących stosowanych w dziedzinie produkcji opakowań. Mowa tu o modelach samoprzylepnych o różnej średnicy, szerokości i wielorakich zastosowaniach. Warto wyróżnić fakt, że taśmy, jakie są dzisiaj na rynku opakowań wyróżniają się na przykład klejeniem automatycznym, ręcznym, są albo kolorowe, albo całkowicie transparentne, do tego obróbka skrawaniem mogą być ze stosownym nadrukiem, a wszystko to już kwestia indywidualna, na czym konkretnie zależy klientowi.

Do tego są one robione z wielorakich typów klejów i z rozmaitymi nośnikami. Ich cechą jest to, że bardzo często są klejącymi taśmami o nawoju maszynowym oraz ręcznym. Mogą być dostępne w dość uniwersalnych odcieniach, jakimi są kolory http://healthandfitness.pl biały, bezbarwny oraz brązowy czy szary. Nadają się, te w nowoczesnej formule konstrukcyjnej, do recyklingu, zatem korzystając z nich nawet masowo, nie doprowadzimy do zaśmiecenia otaczającego nas środowiska naturalnego. Na taśmach może być naklejany nadruk. Do tego są one robione z polipropylenu, mogą mieć warstwę klejącą cechującą się wytrzymałością, wysoką jakością, ale także można mówić o zupełnie podstawowych modelach, które przydają się na co dzień , gdy na przykład paczki zaklejane taśmami wcale nie muszą być daleko transportowane, zatem nie jest wymagane, aby były to bardzo solidne wyroby.

Nadają się do klejenia plastikowych opakowań, ale też oczywiście sprawdzają się przy klejeniu papieru, w tym tekturowych pudełek.

Artykuł napisany przez: