tasma klejaca dwustronna piankowa

tasma klejaca dwustronna piankowa

Dokonywanie eksperymenty z zastosowaniem azotanu srebra

Twój chemii laboratorium nie będzie tak interesująca bez azotanu srebra, który stanie się jednym z najważniejszych substancji chemicznych w przemyśle. Jest on stosowany jako środek do kauteryzacji wartz i występuje także w urządzeniach medycznych, jako środek dezynfekujący. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to chemiczny https://www.miks-meble.pl/ uzyskuje?Kawa włoska To nie jest tak, że po prostu pojawił się znikąd. Cóż, jest jeden prosty eksperyment, który pokazuje najprostszy sposób uzyskania substancji chemicznej.

Co się dzieje, kiedy mieszają kwasu azotowego i srebra?

Wszystko w porządku, ten eksperyment pokazuje, jak AgNO3 uzyskuje. Zanim jeszcze rozpocznie się z tego doświadczenia, upewnij się, że znajdują się w dobrze wyposażonym laboratorium. Ten eksperyment nigdy nie powinny być wykonywane w domu. To może być wykonywane tylko w dymiącym maską lub na dworze. Noś maski, rękawice i kombinezony laboratoryjnych.

Kwas azotowy stosowany dla tego projektu jest stężony kwas i muszą zatem być traktowane z najwyższą ostrożnością. Będziesz potrzebować zlewki, jakąś srebrną folię i stężonego kwasu azotowego. , W temperaturze pokojowej, po czym reakcja może zachodzić powoli, ale można przyspieszyć przez ogrzewanie mieszaniny. Zobaczysz kwas jedzenia górę srebrną folią. Dodaj więcej srebrną folię, dopóki nie więcej srebra rozpuści. Mimo postępu reakcji, czerwonawo-brązowy gaz ewoluuje ze zlewki. Jest toksyczny dwutlenek azotu. Jest to bardzo dlatego należy przeprowadzić ten eksperyment na zewnątrz lub w kapturze dymiącym. Otrzymany produkt surowy azotan srebra, które krystalizują jako mieszaninę chłodzi.

Jak zrobić lustra?

Uzyskaną sól srebra z poprzedniego eksperymentu używane do produkcji luster. No dobrze, nie będę się rozpisywał eksperyment w szczegółach, ale przynajmniej powinieneś być w stanie zrozumieć idei.
Artykuł napisany przez: